Nemecká diecéza hovorí o osobitnom rituále pre požehnanie homosexuálnych párov

14.12.2015DE
159 0 167
Milko Kostovič
Kultúra smrti

Limburgská diecéza vo Frankfurte v Nemecku, diskutuje o osobitnom rituály pre požehnanie homosexuálnym párom. Jedným z dvoch nových poverencov v diecéze za pastoračnú starostlivosť o homosexuálov je jezuitský kňaz, ktorý priznal, že už požehnáva v súkromí. 

Nemecké noviny Die Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) 11. decembra informovali o otcovi Ansgar Wucherpfennigovi, ktorý je rektorom Jezuitskej odbornej školy filozofie a teológie: 

Wucherpfennig povedal, že už požehnal homosexuálnym párom, rovnako ako tiež iní kňazi, no nie vo verejnej službe. Vyžaduje si to špeciálnu senzitivitu pre vytvorenie osobitného rituálu [pre požehnanie homosexuálov].

Ako dekan Katolíckej cirkvi vo Frankfurte, otec Johannes zu Eltz, oznámil, že program bol schválený Limburgskou diecézou. A ako informuje FAZ, zu Eltz "predstavil prvú diskusiu o cirkevnom požehnaní a ceremónii pre homosexuálov". Nazval ju "otázkou spravodlivosti, ktorú nemožno potlačiť". Otec Wucherpfennig, podľa FAZ, trval na tom, že "homosexuáli našli svoje miesto v Cirkvi, rovnako ako kritickí členovia." Ďalej sa cituje zu Eltz: "Je dôležité jednať s homosexuálmi s otvorenosťou a uznaním." 

Katolícky bloger Mathias von Gersdorff poukazuje na to, že Postgraduálna škola Sankt Georgen - ktorú vedie Wucherpfennig - je "známa svojimi extravagantnými teologickými pozíciami." A komentuje:

Tieto smutné vyhlásenia znova ukazujú, ako sú určité cirkevné kruhy v Nemecku ochotné ignorovať katolícke magistérium a prax univerzálnej Cirkvi za účelom prejsť na “German Sonderweg [špeciálnu cestu].” Skutočnosť, že posledná Synoda biskupov odmietla myšlienku zaoberať sa témou homosexuality, nemá nijaký význam pre nemecký progresivizmus. Tento progresivizmus je odhodlaný realizovať svoju agendu.

Čo je ale dôležitejšie, bývalý biskup Limburgu, biskup Franz Peter von Tebartz-van Elst, ktorý bol nedávno odstránený z diecézy, sa v roku 2008 výrazne postavil proti požehnaniu homosexuálneho páru miestnym kňazom Petrom Kollasom. Kollas požehnal páru vo Wetzlarskom dóme a bol odvolaný z pozície provinčného dekana, aj keď zostal vo svojej funkcii pastora.

 

Podobné články

DISKUSIA k článku